• 6 pomysłów co kupić dziecku na chrzciny

Chrzest to niezwykle ważna uroczystość w życiu duchowym, której sam zainteresowany lub zainteresowana pamiętać raczej nie będzie. Warto więc pomyśleć o czymś, co będzie piękną pamiątką i zostanie z obdarowaną Kruszynką na lata.

Medalik

medalik.jpg

Najbardziej tradycyjną propozycją, która wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością jest medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. W komplecie z łańcuszkiem będzie idealną pamiątką od rodzica chrzestnego.

Różaniec

rozaniec.jpg

Pozostając w obszarze dewocjonaliów, jeśli zależy nam na czymś co rzeczywiście będzie podkreślać duchowy wymiar tego wydarzenia, możemy rozważyć kupno złotego różańca. W ostatnich latach gałąź biżuterii religijnej mocno się rozwinęła i można znaleźć coś naprawdę ładnego.

Bransoletka

Zlota-bransoleta-dziecieca-mis.jpg

Złote bransoletki dla dzieci zazwyczaj mają blaszki, na których można wygrawerować np. dedykację lub datę. Niektóre z nich mają również dodatkowe zawieszki oraz możliwość regulowania długości.

Literka

literka_z_cyrkonia.jpg

Jeżeli chcemy kupić coś nieco mniej zobowiązującego, świetnym pomysłem będzie przywieszka z pierwszą literą imienia dziecka. Literka może być fantazyjna, z cyrkoniami, w formie papirusu lub zupełnie minimalistyczna.

Przywieszka

przywieszka_aniolek.jpg

Jeśli nie literka, to może inna ciekawa przywieszka? Na prezent dla dziecka szczególnie polecamy aniołki, misie, serduszka. To również fajna propozycja jako prezent na roczek.

Kolczyki

kolczyki-wisienki.jpg

Jako prezent dla dziewczynki można rozważyć kolczyki (chociaż ten pomysł raczej radzimy skonsultować w mamą dziecka). Dla dzieci polecamy kolczyki na sztyft, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia płatka ucha podczas zabawy. Największą popularnością cieszą się motylki, kwiatki, gwiazdki, ale można poszukać również czegoś bardziej oryginalnego, jak misie, elfy, wisienki, tancerki czy nutki.